NOWOŚĆ OD GIRTEKA LOGISTICS: ELEKTRONICZNY OBIEG DOKUMENTÓW I SZYBKIE PŁATNOŚCI DLA PRZEWOŹNIKÓW - Girteka Logistics

NOWOŚĆ OD GIRTEKA LOGISTICS: ELEKTRONICZNY OBIEG DOKUMENTÓW I SZYBKIE PŁATNOŚCI DLA PRZEWOŹNIKÓW

2021-10-12

Girteka Logistics z sukcesem inwestuje w rozwój rozwiązań informatycznych i technologii automatyzacji procesów. Cyfryzacja działalności umożliwiła przejście na elektroniczne zarządzanie dokumentami i pozwoliła firmie znacznie skrócić czas realizacji zobowiązań finansowych wobec przewoźników.

Girteka Logistics jest wiodącą firmą transportową w regionie europejskim, której zaufały tysiące klientów. Jednak nawet 8000 ciężarówek to za mało, aby na czas wywiązać się ze wszystkich zobowiązań, ponieważ logistyka, jak żadna inna branża, zależy od wielu zewnętrznych czynników i nieprzewidzianych okoliczności. Dlatego firma jest zainteresowana nawiązaniem współpracy ze sprawdzonymi przewoźnikami, dokonującymi transportu do Rosji, krajów WNP, Europy i Azji Centralnej.

W celu usprawnienia procesów współpracy i skrócenia terminów realizacji zobowiązań finansowych wobec partnerów przewoźników, Girteka Logistics stworzyła cyfrową platformę Partners Portal, która umożliwiła uruchomienie pełnowymiarowego elektronicznego zarządzania dokumentami.

Praca z dokumentami papierowymi zakłada, że ​​termin płatności faktur liczony jest od dnia otrzymania przez klienta oryginałów dokumentów przewozowych (konosamentów, CMR, faktur itp.). Zazwyczaj we wnioskach transportowych znajduje się obowiązkowy punkt: „termin płatności: 15, 20, 40 dni od dnia otrzymania oryginałów dokumentów towarzyszących”. Jednak rzeczywisty okres, w którym przewoźnik otrzyma pieniądze na konto, może potrwać tygodnie i wynosić 60-90 dni, jeśli kadencja kierowcy dopiero się rozpoczęła, a on nie wróci do bazy w najbliższe dni, aby przekazać dokumenty do księgowości. Mała firma transportowa nie może w pełni zarządzać swoimi finansami, jeśli czas na osiągnięcie zysku rozciągnie się na kilka miesięcy, a to może wpłynąć na jej dalszy wzrost i rozwój.

Uruchomione przez Girteka Logistics elektronicznego zarządzania dokumentami pozwala przyspieszyć dostarczanie i przetwarzanie dokumentów przewozowych, a tym samym znacznie skrócić czas płatności faktur za wykonane usługi.

 

 

„Girteka Logistics stara się być numerem 1 dla swoich klientów i partnerów, dlatego z wyprzedzeniem integrujemy technologie cyfrowe do naszych logistycznych procesów biznesowych. Pandemia koronawirusa, przejście na pracę zdalną, przerwy w łańcuchach dostaw spowodowane kwarantanną, zamknięcie granic między państwami i inne czynniki tylko przyspieszyły cyfryzację większości operacji w Girteka Logistics, w tym przejście na system elektronicznego zarządzania dokumentami”- mówi Zigmas Mikoliūnas, Kierownik Wydziału Działalności Girteka Logistics w Rosji.

Obieg 46% wszystkich dokumentów przewozowych już jest przetwarzany i przechowywany w formie elektronicznej. Do końca roku Girteka Logistics planuje zwiększyć tę liczbę do 70%.

Dzięki wprowadzeniu elektronicznego zarządzania dokumentami, Girteka Logistics udało się skrócić terminy płatności rachunków za transport międzynarodowy do 30 dni. Oznacza to, że wystarczy, aby przewoźnik zalogował się na swoje Konto Osobiste i dodał na platformę elektroniczną kopię CMR i faktury, a po 30 dniach usługa przewozowa zostanie opłacona. „Kopia elektroniczna” to także zdjęcie dokumentów w dobrej jakości, wykonane telefonem przez kierowcę natychmiast po wyładowaniu.

Jeżeli w zgłoszeniu przewozowym znajduje się informacja, że ​​przewoźnik ma obowiązek dostarczyć papierowe oryginały dokumentów przewozowych, termin płatności nadal będzie liczony od dnia dodania elektronicznej kopii dokumentów na platformę i będzie wynosił 30 dni. Ale tylko pod warunkiem, że oryginały dokumentów zostaną dostarczone pocztą lub kurierem do biura Girteka Logistics w tym okresie.

„Elektroniczne zarządzanie dokumentami pozwala Girteka Logistics skrócić terminy płatności za usługi, wykonywane na rzecz przewoźników, co jest szczególnie ważne dla ciągłego i stabilnego funkcjonowania firm transportowych”, – dodaje Zigmas Mikoliūnas.

ZOSTAŃ PRZEWOŹNIKIEM GIRTEKA LOGISTICS

Wypełnij poniższy formularz, jeśli chcesz przewozić ładunki dla Girteka Logistics w kierunkach z Europy do Rosji / z Rosji do Europy, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.

  Interesujące kierunki

  Address {{rep-1_index}}

  Miejsce załadunku

  Miejsce dostawy

  Wielkość floty

  Fleet size {{rep-2_index}}

  Prosimy zaznaczyć, jeśli Państwo posiada

  Is there are any additional information you would like to add?


  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Politykę prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google